Učenička zadruga Plavi trnac unijela tople boje jeseni u prostor Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok povodom Dana kruha. Sekcije učeničke zadruge predvođene prof. M. Smolić, C. Bačura Potočić i I. Jagečić izradile su pojedinačne segmente postava kojim je uređen prostor u školi uz Dane kruha. Od perušine kukuruza nastali su raznovrsni dvodimenzionalni i trodimenzionalni cvjetovi koji ukrašavaju haljinu, pano, tvore vijenac i aranžmane.

U našoj školi, 17. listopada, obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Prigodni program za učenike uveličao je i zabočki župnik vlč. Marijan Culjak. Na samome početku programa učenica Magdalena Prskalo, koja je ujedno i bila voditeljica programa, uvela nas je u povijest i objasnila kako je prvi kruh nastao i što danas kruh znači u liturgijskome slavlju.

Nakon Magdalene, učenica Doris Tkačević izrecitirala je tekst Malo zrno. Kada kruh stigne do blagdanskog stola, obično zahvaljujemo za blagodati koje pripremimo. Učenici Ivan Gregurić, Leon Ivančić, Karlo Firšt i Patricija Bartol odsvirali su glazbenu točku pod nazivom Prinosimo kruh. Kako u današnje vrijeme, puno ljudi oskudijeva u osnovnim životnim namjernicama, pa tako i u hrani, važno je pokazati solidarnost i ljubav prema drugim ljudima. Učenica Leona izrecitirala je tekst Ponudi kruh, čime je željela pokazati kako osmijehom i lijepom riječju otvaramo i druge duše. Prigodni program završio je vlč. Culjak, koji je pričao o tome kako smo i mi ljudi samo zrno koje raste kako ga odgajamo te je blagoslovio peciva i kolače.

Učenici 1.D i 3.D razreda na svojim prigodno ukrašenim stolovima, prodavali su pripremljena peciva i kolače. U uređenju škole sudjelovale su profesorice Ivanka Jagečić, Mirjana Smolić te profesorica Petra Jurina koja je zajedno s učenicima i pripremila prigodni program.

Napisala: Petra Jurina, vjeroučiteljica

Prethodni članakModna revija naših učenica na ovogodišnjoj PoZiCi
Sljedeći članakNastavnica Tamara Bilankov na edukaciji u Bolonji
Redakcija digitalnog školskog lista "Tabula nova"

Komentiraj

Molimo upišite svoj komentar!
Molimo upišite svoje ime.