Europa u školi jedno je od najstarijih kreativnih natjecanja u Europi i Hrvatskoj. Natjecanje se u Europi provodi više od 60 godina, a u Hrvatskoj Europski dom Zagreb ovaj projekt provodi već 27 godina. Aktivnosti projekta su natjecanje u literarnom, likovnom i glazbenom izričaju za osnovne, srednje i visoke škole i susreti mladih – uključujući susret dobitnika nagrada. U kategoriji za više razrede srednjih škola na temu Program tvog kompjutera treće mjesto osvojila je naša učenica grafičkog dizajna Maja Škrlin, pod mentorstvom profesorice savjetnice Anuške Alfirević. Deseto mjesto u istoj kategoriji osvojila je učenica Erika Čičko po mentorstvom profesorice mentorice Mirjane Drempetić-Hanžić.

Cybersirotinja

Naš učenik Roko Zorić, iz dizajna odjeće, pod mentorstvom profesorice Štefice Zajec- Stanić, osvojio je drugo mjesto na SFeraKonu radom na temu Cybersirotinja. Sferakon je najstarija i najveća hrvatska konvencija koja okuplja ljubitelje znanstvene fantastike, fantastike, horora i srodnih žanrova. Kroz četiri desetljeća održavanja, SFeraKon je postao jedna od najvećih europskih SF konvencija, najveća u srednjoj i jugoistočnoj Europi. ŠUDIGO – Zabok niz godina dijeli najviša mjesta na ovom natjecanju i time uspješno potvrđuje i dodatno vrednuje kreativni rad naših učenika.

Prethodni članakUključili smo se u Tjedan Crvenoga križa
Sljedeći članak“Koliko god nekada bude teško, volim gurati sve sam i stvarati svoju priču”
Redakcija digitalnog školskog lista "Tabula nova"

Komentiraj

Molimo upišite svoj komentar!
Molimo upišite svoje ime.