U Tehničkoj školi u Požegi 16. i 17. travnja održalo se 14. državno natjecanje i smotra Opisujemo sustave u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatskog interdisciplinarnog društva. Riječ je o interdisciplinarnom natjecanju/smotri u kojem se primjenjuju predznanja iz prirodoslovlja, tehnike i društveno-humanističkih znanosti, a svrha je uočiti, opisati i razumjeti sustav iz naše okoline. Natjecanje i smotra sastoje se od tri dijela: u prvom dijelu učenici prijavljuju svoj pisani rad, u drugom dijelu na natjecanje/smotru poziva se 20 učenika s najbolje procijenjenim samostalnim radom, a u trećem se dijelu, ovisno o prethodnom uspjehu gdje se zbrajaju bodovi postignuti za rad i pisani dio ispita, učenici upućuju na nastavak natjecanja ili na smotru učeničkih samostalnih radova (projekata).

Naša učenica i glavna urednica našeg školskog lista Petra Sokolić iz 4.MT razreda, pod mentorstvom nastavnice Sanje Zagorec, plasirala se svojim radom Izrada školskog lista među 20 najboljih radova, a potom i nakon pisanog dijela ispita, na natjecanje gdje je, među jakom konkurencijom, osvojila izvrsno deveto mjesto!

Prethodni članakKraj plastičnom onečišćenju kroz “trash art”
Sljedeći članakPoduzetničkim duhom do ljepšeg školskog okoliša
Redakcija digitalnog školskog lista "Tabula nova"

Komentiraj

Molimo upišite svoj komentar!
Molimo upišite svoje ime.