Petra Sokolić deveta na državnom natjecanju “Opisujemo sustave”

0
235
pregleda

U Tehničkoj školi u Požegi 16. i 17. travnja održalo se 14. državno natjecanje i smotra Opisujemo sustave u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatskog interdisciplinarnog društva. Riječ je o interdisciplinarnom natjecanju/smotri u kojem se primjenjuju predznanja iz prirodoslovlja, tehnike i društveno-humanističkih znanosti, a svrha je uočiti, opisati i razumjeti sustav iz naše okoline. Natjecanje i smotra sastoje se od tri dijela: u prvom dijelu učenici prijavljuju svoj pisani rad, u drugom dijelu na natjecanje/smotru poziva se 20 učenika s najbolje procijenjenim samostalnim radom, a u trećem se dijelu, ovisno o prethodnom uspjehu gdje se zbrajaju bodovi postignuti za rad i pisani dio ispita, učenici upućuju na nastavak natjecanja ili na smotru učeničkih samostalnih radova (projekata).

Naša učenica i glavna urednica našeg školskog lista Petra Sokolić iz 4.MT razreda, pod mentorstvom nastavnice Sanje Zagorec, plasirala se svojim radom Izrada školskog lista među 20 najboljih radova, a potom i nakon pisanog dijela ispita, na natjecanje gdje je, među jakom konkurencijom, osvojila izvrsno deveto mjesto!

Komentiraj

Molimo upišite svoj komentar!
Molimo upišite svoje ime.