U četvrtak 2. studenog, u Zagrebačkom kazalištu mladih (ZKM), pedesetak učenika naše škole u pratnji profesora pogledalo je predstavu Sherlock Holmes. Predstava je napravljena prema motivima i likovima pripovjetki romana Arthura Conana Doylea, a režirao ju je Krešimir Dolenčić. Prvi puta je izvedena 15. listopada 2016. godine.

Sherlock rješava slučajeve s lakoćom i većinu ih smatra čak i dosadnim, prelaganim. Napokon se pojavljuje malo teži, zanimljiviji slučaj u koji je i umješan Sherlockov najveći protivnik, profesor James Moriarty. Sherlocku pomaže njegov prijatelj i kroničar doktor Watson koji je ujedno i pripovjedač ove predstave. Iako predstava završava s tragičnim završetkom Sherlocka pod slapovima Reichenbacha u Švicarskoj, predstava mi se jako svidjela. Posebno me se dojmila crna scena s tek dvije stolice i jednom foteljom te nekoliko rekvizita, a zvučni efekti vožnje vlakom, ili kočijama uspjeli su dočarati napetost i priču. Uvjerljivosti su doprinijeli i autentični i lijepi kostimi toga vremena, no posebno me svojom energijom, govorom i pokretima oduševio briljantni Rakan Rushaidat u ulozi Sherlocka.

Naši učenici i profesori doista su uživali u odličnoj predstavi.

Sandra Puljko, 2.d, izvor slika: ZKM

Prethodni članakU kiparskom studiju s Augustinčićem
Sljedeći članakNa Venecijanskom bijenalu
Redakcija digitalnog školskog lista "Tabula nova"

Komentiraj

Molimo upišite svoj komentar!
Molimo upišite svoje ime.